Tomáš Ožana

TRENÉR - latinskoamerické a standardní tance

Jmenuji se Tomáš Ožana a s prvními tanečními kroky jsem se seznámil již v roce 1997. Tanec mě zaujal natolik, že je s troškou nadsázky mým životním partnerem již 22 let. Uplynuly jen dva roky od chvíle, kdy jsem poprvé objevil kouzlo tance a již v roce 1999 jsem získal mezinárodní třídu v latinskoamerických tancích.

Se světem profesionálních tanečníků jsem se seznámil blíže díky tanečním soutěžím, kterých jsem se účastnil. A to nejen u nás v České republice, ale také v zahraničí. Rok 2013 pro mě byl mimořádně úspěšný, protože jsem obsadil 5. místo na Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích, ve stejném roce jsem si z Mistrovství světa v latinskoamerických tancích odnesl 12. místo. Mám za sebou účast v národním týmu v letech 2013 a 2014 i účast na zahraničních soutěžích, mezi které patří například WDSF Copenhagen Open, Slovak Open, Austrian Open a další.

Své zkušenosti a vášeň pro tanec nyní předávám dále, jsem akreditovaným trenérem a porotcem sportovního tance. V současné době se aktivně věnuji trénování talentovaných mladých a dospělých tanečníků v tanečním klubu Bolero Ostrava.